طراحی سایت طراحي سايت .

طراحی سایت

متخصص ارتودنسي چگونه وضعيت دندان ها را بررسي ميكند


متخصص ارتودنسي

متخصص ارتودنسي چگونه وضعيت دندان ها را بررسي ميكند

متخصص ارتودنسي معمولاً از ارتودنسي متحرك براي اصلاح مشكلات متداول و جزيي مربوط به نامرتب بودن دندان‌ها و مشكلات دندان‌هاي قدامي بهره مي‌گيرد. ارتودنسي متحرك غالباً ظرف مدتي كوتاه به نتيجه مي‌رسد. البته اين روش براي تمام بيماران مناسب نيست. يكي از بهترين روش‌هاي آگاهي از نوع مناسب درمان ارتودنسي مشاوره با متخصص ارتودنسي مي باشد. متخصصين ما پس از ارزيابي دقيق وضعيت دندان‌ها و بايت (اكلوژن يا روي هم قرار گرفتن دندان‌ها) بهترين روش ارتودنسي را توصيه مي‌كنند.
متخصص ارتودنسي

مراقبت از ارتودنسي متحرك

بيمار بايد روش برداشتن و گذاشتن پلاك و وسايل ارتودنسي را به خوبي ياد بگيرد. وسايل ارتودنسي فقط بايد توسط متخصص ارتودنسي تنظيم شود تا پيشرفت مورد انتظار حاصل شود. بيمار پس از جايگذاري پلاك و وسايل ارتودنسي تا چند روز احساس ناراحتي مي‌كند، عادت كردن به تحمل وسايل ارتودنسي در دهان چند هفته زمان مي‌برد. پلاك بايد طبق توصيه متخصص ارتودنسي به كار برده شود و فقط براي تميز كردن يا ورزش كردن درآورده شود. پلاك را پس از خارج كردن از دهان بايد در جعبه مخصوص نگهداري كرد تا آسيب نبيند يا گم نشود. پلاك را بايد حداقل روزي دو بار با مسواك نرم و خميردندان تميز كرد تا ذرات روي آن پاك شود. مي‌توانيد سينك را آب سرد پر كنيد تا پلاك در صورت افتادن آسيب نبيند. همچنين مي‌توان هر دو روز يك بار از محلول ضدعفوني كننده استفاده كرد. دندان‌ها را بايد پس از جويدن قرص آشكارساز دوباره مسواك زد تا پلاك‌هاي لكه كننده و چسبيده روي دندان‌ها پاك شود، در انتها نيز دهان را با دهانشويه شست. خوردن بعضي غذاها مانند مواد بسيار شيرين، سفت و چسبنده مانند آدامس ممنوع است. اين خوراكي‌ها به بريس آسيب مي‌زند يا به آن مي‌چسبد و در نتيجه پوسيدگي دندان شروع مي‌شود. نوشيدني‌هاي اسيدي و گازدار مانند بسياري از آب ميوه‌ها و نوشابه‌ها ممنوع است. نوشيدن مايعات اسيدي و گازدار باعث از بين رفتن دائمي ميناي دندان مي‌شود. آب بهترين نوشيدني است. پلاك را نبايد با فشار جا انداخت يا بيرون كشيد، چون اين كار پلاك را شل مي‌كند و در نهايت به شكستن آن و معايب ارتودنسي متحرك منجر مي‌شود.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، بهترين متخصص ارتودنسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۱:۲۲ توسط:سميه موضوع:

ارتودنسي متحرك و معرفي كاربرد هايش


ارتودنسي متحرك

ارتودنسي متحرك و معرفي كاربرد هايش

پلاك‌هاي ارتودنسي متحرك معمولاً از نوعي پلاستيك (آكريليك) ساخته مي‌شود و با گيره‌هاي فلزي فرو برده شده در آكريليك كه به خوبي از جلو و عقب روي دندان‌ها قرار مي‌گيرد، ثابت مي‌ماند. اگرچه بسياري از بزرگسالان اين بريس‌ها را قديمي مي‌دانند، اما بريس هاي ارتودنسي متحرك هنوز هم نقش مهمي در رديف و مرتب كردن دندان‌ها و درمان ارتودنسي دارد، در واقع يكي از مفيدترين وسايل ارتودنسي يعني وسايل و پلاك فانكشنال نوعي پلاك متحرك است. ارتودنسي متحرك دندان غالباً براي كاهش همپوشاني دندان‌ها در سطح عمودي يا اختلال اوربايت به كار برده مي‌شود. به علاوه با پلاك متحرك مي‌توان موقعيت يك دندان مشخص را نيز اصلاح كرد. بنابراين مي‌توانيم بگوييم كه بريس‌هاي متحرك براي نگه داشتن فضا، كاهش اوربايت و به تبع آن بهبود نيمرخ بيمار، هدايت رويش دندان‌ها و حركت دادن دندان به سمت موقعيت مشخص به كار برده مي‌شود.
ارتودنسي متحرك

ارتودنسي متحرك داراي كاربردهاي زير است:

  • حركت دادن جزيي دندان‌ها مانند صاف كردن تاج دندان
  • جلو بودن يا كج بودن نسبي دندان‌ها
  • ارتودنسي كودكان يا ارتودنسي پيشگيري، براي مثال باز نگه داشتن فاصله بين دندان‌ها يا كمك به ترك عادت‌هايي مانند مكيدن انگشت در كودكان در حال رشد
  • ارتودنسي متحرك مكمل ارتودنسي ثابت براي وسيع كردن كام يا اعمال كشش خارجي دهاني
  • به عنوان پلاك نگه دارنده يا ريتينر براي حفظ نتيجه به دست آمده از ارتودنسي ثابت

برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي متحرك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۱۸:۳۱ توسط:سميه موضوع:

ارتودنسي متحرك ؛ مزايا،مراقبت ها و هزينه


ارتودنسي متحرك

ارتودنسي متحرك ؛ مزايا،مراقبت ها و هزينه

ارتودنسي متحرك همچنان در درمان ارتودنسي مدرن مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين نوع ارتودنسي در حركت سريع دندان‌ها در برخي شرايط بسيار خوب عمل مي‌كند اما از دقت كنترل كافي كه در ارتودنسي ثابت وجود دارد، برخوردار نمي‌باشد. گاهي اوقات براي تغييرات بزرگ ابتدا از انواع ارتودنسي متحرك استفاده مي‌شود و سپس بريس‌هاي ثابت به منظور دستيابي به جزئيات دقيق و نهايي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ارتودنسي متحرك
معمولاً بايد بطور تمام وقت بر روي دندان‌ها قرار گيرد و برخي از بزرگسالان آنها را حجيم مي‌دانند و تحمل اين نوع بريس‌ها برايشان سخت است.
ارتودنسي متحرك
پلاك ارتودنسي متحرك را مي‌توان براي مسواك زدن درآورد. پوشش دادن سقف دهان (كام) انكوريج بهتري را به دست مي‌دهد تنظيم پلاك متحرك آسان‌تر از مزاياي ارتودنسي متحرك است، سيم‌ها به راحتي خم مي‌شود و پايه آكريليك را مي‌توان به راحتي دستكاري كرد يا به كناره آن اضافه كرد. احتمال آسيب ديدن دندان‌ها كمتر است، براي مثال تحليل ريشه كه پي‌آمد اعمال نيروي شديد بر دندان است و از عوارض رايج ارتودنسي ثابت محسوب مي‌شود، در ارتودنسي متحرك كمتر اتفاق مي‌افتد. پايه آكريليكي را مي‌توان ضخيم كرد تا صفحه‌هاي تخت بايت روي دندان‌هاي قدامي يا عقبي فك بالا ايجاد شود. پلاك متحرك هم به عنوان نگه دارنده غيرفعال (پسيو) و هم پلاك فعال كاربرد دارد. پلاك متحرك را مي‌توان براي انتقال نيروها به گروه‌هاي دنداني به كار برد.


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي ثابت، ارتودنسي متحرك، ارتودنسي نامرئي، ارتودنسي ديمون، ارتودنسي لينگوال، بهترين متخصص ارتودنسي، رديف كردن دندان، مرتب كردن دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۱۶:۰۵ توسط:سميه موضوع:

مراحل ارتودنسي ثابت و درمان آن ( ارتودنسي ثابت )


ارتودنسي ثابت

مراحل ارتودنسي ثابت و درمان آن

در درمانهاي ارتودنسي ثابت مي توان ماهي يك ميليمتر دندان را حركت داد و اين امر در بعضي مقاطع درماني چندان مشهود نخواهد بود. در بعضي از موارد از بيمار براساس نوع ناهنجاري دندان كشيده مي شود. در اين گونه از بيماران در چند جلسه اول حركت دندانها بخوبي مشهود است و دندانها به جاي فضاي خالي حركت داده مي شوند كه از نظر بيمار به خوبي قابل مشاهده است. بيمار مي بايست ماهي يك بار جهت درمان ويزيت شود. در هر جلسه بعد از فعال كردن كش ها، سيم ها و يا فنرها ممكن است بيمار مقداري درد داشته باشد كه به مرور زمان در هفته اول كاهش مي يابد. گاهي در بين جلسات معاينه به دليل حركت دندانها ممكن است مقداري از انتهاي سيم ها از آخرين دندان خارج شود و باعث احساس تيزي و آزار گونه بيمار شود كه در اين صورت نياز است بيمار وقت اورژانس گرفته و زودتر از موعد مقرر به مطب مراجعه نمايد تا انتهاي سيم كوتاه شود. در مرحله ارتودنسي ثابت براكت ها بر روي دندانها چسبانده مي شوند و يك سيم از بين براكت ها گذرانده مي شود كه با كش هاي بسيار ظريف به براكت ها انداخته مي شود. اين كش ها مي توانند سفيد و يا رنگي باشند. اين كش ها در هر جلسه تعويض مي شود ولي سيم ها ممكن است هر جلسه عوض نشود و براكت ها هم تا انتهاي دوره درماني در دهان باقي مي مانند.
ارتودنسي ثابت
در بعضي از موارد نياز است كه از بيمار دندان كشيده شود كه براساس نوع ناهنجاري، شدت ناهنجاري، سن مراجعه بيمار، مي تواند هر نوع دنداني باشد كه معمولاً آسياهاي كوچك فك بالا و پايين مي باشد. اما به عنوان يك قانون هرگز نبايد دندانهاي نيش كشيده شود حتي اگر كاملاً بيرون زده و يا نهفته باشند مگر شرايط به گونه اي باشد كه دندان نيش نهفته در موقعيتي قرار گرفته باشد كه امكان حركت دادن آن وجود نداشته باشد. معمولاً دندانهاي آسياي كوچك كشيده مي شوند و دندان نيش در فضاي مناسب قرار داده مي شود. گاهي براساس شرايط موجود ممكن است يك دندان ثنايا از فك پايين در قسمت جلو كشيده شود. فواصل دنداني كشيده شده با رفع شلوغي دندانهاي ديگر و يا با عقب بردن دندانهاي قدامي فك بالا و پايين پر مي شوند. فواصل ايجاد شده در اثر كشيدن دندانها با حركت ساير دندانها در پايان درمان به طور كامل بسته مي شود و بيمار مشكلي از نظر داشتن فضا بين دندانها، نخواهد داشت. معمولاً بيماران نگران هستند كه در صورت كشيده شدن دندانها فضاي آنها خالي مي ماند اما در صورتي كه دستور كشيدن دندان به درستي داده شده باشد اين نگراني بي مورد است. در اثر درمان ارتودنسي و حركت دندانها به فضاي دندان كشيده شده، ممكن است فضا براي رويش دندانهاي عقل محيا گردد. كشيدن دندان عقل يا مولر سوم باعث مرتب شدن دندانهاي جلو نمي شود و از فضاي دندان عقل يا مولر سوم نمي توان براي منظم كردن دندانهاي نيش يا قدامي استفاده كرد. به شرط وجود سلامت لثه ها و بافت هاي نگه دارنده دندانها امكان حركت دندانها با ارتودنسي ثابت در هر سني وجود دارد. گرچه با افزايش سن مختصري سرعت حركت دندانها كاهش مي يابد. ولي به عنوان يك قانون كلي بهتر است بيمار قبل از بلوغ ويزيت شود تا بتوان از رشد فكين در جهت رفع ناهنجاري كمك گرفت. ارتودنسي ثابت به دليل پيچيدگي و نياز به ظرافت كاري بالاتر، طولاني بودن مدت درمان، در دوره دندانپزشكي عمومي آموزش داده نمي شود و آموزش آن فقط در دوره تخصصي ارتودنسي انجام مي شود. بنابراين بايستي براي درمان با ارتودنسي ثابت فقط به متخصص ارتودنسي مراجعه كرد.

لينك هاي مرتبط :

ارتودنسي
ارتودنسي ديمون
ارتودنسي ثابت
ارتودنسي متحرك
ارتودنسي نامرئي
متخصص ارتودنسي


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي ثابت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۱:۱۳ توسط:سميه موضوع:

متخصص ارتودنسي ؛توصيه هاي بهداشتي ارتودنتست ها( متخصص ارتودنسي )


متخصص ارتودنسي

توصيه هاي بهداشتي ارتودنتست ها ( متخصص ارتودنسي ) :

اولين نكته‌اي كه يك متخصص ارتودنسي به بيمار خود توصيه مي كند ، داشتن بهداشت منظم است. در درمان ارتودنسي رعايت بهداشت دهان و دندان حرف اول را مي‌زند. تميز كردن دندان‌هاي داراي دستگاه ارتودنسي ثابت مشكل‌تر از تميز كردن دندان‌هاي بدون دستگاه است، ولي با رعايت بهداشت مناسب مي‌توان از ايجاد مشكلات دنداني مانند پوسيدگي و مشكلات لثه جلوگيري كرد. غذاهاي سخت مانند چيپس، آجيل، بلال، ذرت بو داده، ته‌ديگ و... مي‌توانند موجب آسيب به دستگاه‌هاي ارتودنسي شوند. براي خوردن بعضي غذاهاي سفت مانند سيب يا هويج مي‌توان آنها را به قطعات كوچك‌تر تقسيم كرد. وجود مواد غذايي شيرين در مجاورت براكت‌ها و سيم‌ها و تميز نكردن آنها مي‌‌تواند شانس ايجاد پوسيدگي دندان‌ها را افزايش دهد. هنگام ورزش‌هايي كه احتمال ضربه وجود دارد از محافظ‌هاي مخصوص دهان بايد استفاده شود. براي كودكان در حال ورزش، بايد از محافظ مخصوص دهان استفاده كرد.
متخصص ارتودنسي
به گفته دندانپزشكان متخصص ارتودنسي ، طي درمان‌هاي ارتودنسي چون دندان‌ها در استخوان فك حركت مي‌كنند‌، مقداري لقي در دندان‌ها ايجاد مي‌شود كه از نظر علمي طبيعي است و در پايان درمان ديگر لقي مشاهده نخواهد شد. مسواك‌هايي در بازار وجود دارند كه موهايي كه در بخش مركزي سر مسواك قرار دارند، كوتاه‌تر از موهايي هستند كه در محيط قرار دارند بنابراين شما مي‌توانيد سر اين مسواك‌ها را روي براكت‌ها (نگين‌ها) منطبق كرده و اطراف براكت‌ها را به‌راحتي تميز كنيد.

لينك هاي مرتبط :

ارتودنسي
ارتودنسي ثابت
ارتودنسي ديمون
ارتودنسي متحرك
ارتودنسي نامرئي
متخصص ارتودنسي


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي ثابت، ارتودنسي متحرك، ارتودنسي نامرئي، ارتودنسي ديمون، ارتودنسي لينگوال، بهترين متخصص ارتودنسي، رديف كردن دندان، مرتب كردن دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۰:۱۵ توسط:سميه موضوع:

ارتودنسي و دانستني هاي قبل آن

ارتودنسي

ارتودنسي و دانستني هاي قبل آن:

لبخند زيبا با دندان هاي مرتب گاهي اوقات براي خيلي ها آرزوست. آنها دندان هاي نامرتبي دارند و با هر بار جلوي آينه رفتن يا لبخند زدن به اين فكر مي كنند كه كاش دندان هاي صاف و مرتبي داشتند. اين آرزو اين روزها ديگر دست نيافتني نيست. علم دندانپزشكي نه تنها در زيباسازي دندان ها به خوبي پيشرفت كرده است بلكه روش هاي راحت تر و ساده تري را براي رسيدن به نتيجه مطلوب به كار مي گيرد. از ارتودنسي هاي پيشگيري تا ارتودنسي هاي نامرئي. در روش هاي جديد فرد كمتر به سيم ها و براكت هايي كه با هر بار حرف زدن و خنديدن خود را نشان مي دهند، اذيت مي شود و تا طي كردن دور كامل مشكلي از نظر ظاهري ندارد. با دكتر رامين فرازمند درباره تمام آنچه بايد در مورد ارتودنسي بدانيد صحبت كرديم كه با هم مي خوانيد.ارتودنسي

آيا درمان هاي ارتودنسي تنها براي زيبايي است؟

درمان هاي ارتودنسي به منظور برقراري رابطه بين دنداني و فكي بهتر انجام مي گيرد. با اين درمان ها نه تنها به زيبايي بيشتر دست مي يابيم بلكه مي توانيم با رعايت بهداشت از پوسيدگي هاي بيشتر كه براثر نامرتبي و روي هم قرارگرفتن برخي از دندان ها يا فاصله بين دنداني جلوگيري كنيم. اين روش با قرار گرفتن دندان ها در محل خود و ايجاد روابط فكي صحيح، سبب تلفظ بهتر حروف و كلمات توسط بيمار و نهايتا حضور با اعتماد به نفس او در جامعه مي شود. ارتودنسي

آيا همه نياز به ارتودنسي دارند؟

به دليل وجود درمان هاي زياد و نيز تنوع وضعيت هاي مختلف دهاني و دنداني، براي اينكه متوجه شويد نياز به انجام دادن ارتودنسي داريد يا نه بايد به دندانپزشك مراجعه كنيد. چون امكان درمان هاي جايگزيني براي ارتودنسي وجود دارد. با معاينه دندانپزشك، او متوجه نياز يا بي نيازي به ارتودنسي مي شود. در بعضي مواقع مي توان در سنين بعد از رشد در صورت نامرتبي هاي كم از درمان هاي لامينيت كه پوشش هاي استتار كننده نامرتبي هاي دنداني است و روي سطح جلويي دندان هاي قدامي چسبانده مي شوند، استفاده كرد. از چه زماني متوجه نياز به ارتودنسي مي شويم؟ ارتودنسي محدود به سن خاصي نيست، مي توان از اواخر 3 سالگي تا وقتي كه دندان ها وجود دارند از اين درمان استفاده كرد. گاهي اوقات در سنيني كه كودكان دندان شيري دارند براي اينكه عادت مكيدن انگشت يا پستانك از سر كودك باز شود، از دستگاه هاي ساده ارتودنسي استفاده مي شود. معمولا اغلب مشكلات ارتودنسي در 7سالگي زماني كه بيشتر دندان هاي دائمي جلويي درآمده اند خود را نشان مي دهند. البته امكان تشخيص برخي از مشكلات در سنين پايين تر نيز وجود دارد. از وقتي كه دندان هاي دائمي رويش پيدا مي كند تا حدود 12 تا 15 سالگي مي توان تغييرات استخواني و عضلاني مثل بزرگ كردن فك بيماران را انجام داد. به طور كلي بهترين سن درمان ارتودنسي با دستگاه ثابت حدود 12 سالگي است. پس از 12 سالگي با افزايش سن بيمار درمان هم تغيير مي كند.

لينك هاي مرتبط :

ارتودنسي
ارتودنسي ديمون
ارتودنسي ثابت
ارتودنسي متحرك
ارتودنسي نامرئي
متخصص ارتودنسي


برچسب: ارتودنسي، ارتودنسي ثابت، ارتودنسي متحرك، ارتودنسي نامرئي، ارتودنسي ديمون، متخصص ارتودنسي، ارتودنسي لينگوال، بهترين متخصص ارتودنسي، رديف كردن دندان، مرتب كردن دندان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۰:۵۴ توسط:سميه موضوع:

مدت درمان ارتودنسي ثابت


ارتودنسي ثابت

مدت درمان ارتودنسي ثابت

طول درمان ارتودنسي ثابت به طور متوسط 2 سال مي باشد ولي براساس نوع ناهنجاري بيمار و شدت مشكل مي تواند بيشتر هم بشود.

در طول درمان ارتودنسي ثابت از چه غذاهايي بايد اجتناب كرد؟

بيمار در هنگام دوره درماني ثابت نبايد غذاهايي با قوام سفت مثل ته ديگ، بلال، ميوه هاي هسته دار، زيتون و غيره را استفاده نمايد. در غير اين صورت براكت از دندان جدا مي شود كه مي بايست براكت جديدي براي بيمار چسبانده شود كه اين امر مي تواند باعث طولاني شدن زمان درمان و آسيب به دندان گردد. در اين دوره بيمار از نظر بهداشت، به مراقبت هاي خاصي نياز دارد تا از ايجاد تغيير رنگ و پوسيدگي در دندانها جلوگيري به عمل آيد.
ارتودنسي ثابت

مزايا و معايب انجام درمان ارتودنسي ثابت

دوره درمان در ارتودنسي ثابت طولاني تر است و به دليل قرار گرفتن دائمي روي دندان ها در دراز مدت و در اثر رعايت نكردن بهداشت دهان و دندان توسط فرد ممكن است دندان ها تغيير رنگ بدهند و اثر بريس ها بر روي دندان باقي بماند. همچنين در مدت استفاده از اين ابزار ممكن است فرد دچار مشكلاتي در خوردن و جويدن غذاها شود كه البته دردها موقتي است و پس از جا باز كردن سيم ها و بريس ها در دندان براي فرد عادي مي شوند. از معايب ارتودنسي ثابت آسيب پذير بودن بريس ها و سيم هاي آن است كه در اثر جويدن و خوردن مواد غذايي سفت ممكن است بشكند. همچنين امكان اختلال در نحوه تكلم در طول دوره درمان وجود دارد. نكته آخر اين است كه به دليل استفاده دائمي ابزارهاي ارتودنسي ثابت ممكن است در طول درمان فرد احساس كند كه زيبايي ظاهري خود را از دست داده است. به دليل اين كه در طول درمان ارتودنسي ثابت تعامل بيشتري ميان بيمار و دندانپزشك لازم است، بهتر است اين نوع از درمان را در مورد بيماراني به كار ببريم كه دوران كودكي و بلوغ را گذرانده و همكاري بيشتري را با درمانگر انجام مي دهند. به دليل قوي بودن نيروي وارده از طرف سيم ها و بريس ها به دندان ها و قوس هاي فكي، ارتودنسي ثابت قادر است ناهنجاري هاي حادتري را رفع بنمايد و با وارد كردن فشار مناسب دندان ها را در رديف درست خود قرار دهد. افرادي كه داراي مشكلات شديد فك و نامرتب بودن دندان ها به شكل حاد هستند نيز كيس هاي مناسبي براي درمان ارتودنسي ثابت به شمار مي آيند. به طور كلي محدوديتي براي اعمال درمان ارتودنسي ثابت براي افراد وجود ندارد و وظيفه تشخيص اين مسئله بر عهده ارتودنتيست درمانگر است.

لينك هاي مرتبط :

ارتودنسي
ارتودنسي ثابت
ارتودنسي ديمون
ارتودنسي متحرك
ارتودنسي نامرئي
متخصص ارتودنسي
بهترين متخصص ارتودنسي
ارتودنسي لينگوال
رديف كردن دندان
مرتب كردن دندان


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۷:۰۸ توسط:سميه موضوع:

ارتودنسي چيست و بهترين زمان ارتودنسي چه زماني است؟

ارتودنسي چيست و بهترين زمان ارتودنسي چه زماني است؟

ارتودنسي

ارتودنسي چيست؟

ارتودنسي علم تصحيح روابط نامناسب فك و دندان و جفت و رديف كردن دندان هاي نامنظم است. درنهايت، با انجام ارتودنسي مشكلات مربوط به نظم، ترتيب و قرارگيري دندان ها در فك برطرف شده و فرد مي تواند با كيفيت بهتري غذا بخورد و از زيبايي بيشتري هنگام صحبت كردن و لبخند زدن برخوردار باشد.

بهترين زمان ارتودنسي چه زماني است؟

زماني كه ساختمان هاي صورت در حال رشد هستند، ارتودنسي راحت تر و ساده تر انجام مي شود و در زمان كمتري موفقيت بالاتري خواهد داشت. سن مناسب در دخترها قبل از ۱۳ سالگي و در پسرها قبل از ۱۵ سالگي است. اگر اين زمان سپري شود تصحيح روابط به زمان و انرژي بيشتري نياز دارد. البته در سنين بالا تر، بيشترين هدف درمان، مرتب كردن دندان ها و در سنين پايين تر بيشترين هدف درمان، رفع اختلالات فكي و تغيير چهره است. سن بيمار از اين نظر اهميت دارد كه به ما نشان مي دهد چه امكاناتي براي درمان در اختيار داريم.

آيا زماني براي پيش درماني در اختيارمان است يا خير؟ يا اصلا چنين درمان هايي ضروري است؟ آيا از فاكتور رشد مي توان كمك گرفت يا خير؟ تمام جواب ها به سن بيمار ختم مي شود؛ به همين دليل بيماران را از نظر سني دسته بندي مي كنيم. البته فراموش نكنيد كه تا زماني كه دندان در دهان است مي توان اين درمان را انجام داد و به قول معروف هيچ وقت دير نيست.

 

ارتودنسي

دوره درمان ارتودنسي چند سال است؟

درمان به طورمعمول حدودا يك سال ونيم تا ۲سال و نيم طول مي كشد، البته به دنبال آن براي حفظ روابط بين دنداني بايد تا مدتي از پلاك نگهدارنده استفاده كرد. همانطور كه گفته شد، مدت و زمان بستگي به نوع درمان و سن بيمار هم دارد.

 

درمان هاي ارتودنسي به چند صورت است؟

به ۲صورت: ۱. ارتودنسي متحرك ۲. ارتودنسي ثابت

روش ارتودنسي متحرك به طور معمول براي دختران از ۹ تا ۱۰ سالگي و براي پسران از ۱۰ تا ۱۱ سالگي مناسب است. همچنين درمان از طريق ارتودنسي ثابت براي دختران ۱۲ تا ۱۳ سالگي(به بعد) و براي پسران ۱۲ تا ۱۴ سالگي(به بعد) انجام مي شود.

 

لينك هاي مرتبط :

ارتودنسي
ارتودنسي ثابت
ارتودنسي ديمون
ارتودنسي متحرك
ارتودنسي نامرئي
متخصص ارتودنسي
بهترين متخصص ارتودنسي
ارتودنسي لينگوال
رديف كردن دندان
مرتب كردن دندان


برچسب: ارتودنسي، متخصص ارتودنسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۰۲:۲۲ توسط:سميه موضوع:

آموزش طب سوزني

آموزش طب سوزني

كتاب آموزش طب سوزني حاوي مطالبي شامل تاريخچه طب سوزني، تئوري طب سوزني سنتي چيني ، مريدين ها و نقاط طب سوزني، سازمان بهداشت جهاني و طب سوزنى، روش هاى درماني، روشهاي تشخيص در طب سوزنى، اثر طب سوزني بر بيماريها، آرتريت (التهاب مفاصل )، سردرد هاى ميگرني، آسم و برونشيت، وزوز گوش ( صداى زنگ در گوش )، افسردگى، بي خوابي، فلج صورت، شب ادراري، ناتواني جنسي و نقاط مهم در آموزش طب سوزنى مي باشد. ترديدي در مورد كارآمدي آموزش طب سوزني در كاهش درد وجود ندارد. طب سوزني براي تسكين عارضه‌هاي زير مفيد است: درد كمر و پشت بدن گردن درد درد شانه زانو درد سياتيك سر درد درد عضلاني آرتريت (التهاب مفصل) ديسك گردن

آموزش طب سوزني گوش ها

طب سوزني گوش تشخيصي اريكلار مديسن آموزش طب سوزني آموزش طب سوزني در ايران پيشرفت آموزش طب سوزني گوش در كشور و افزايش افرادي كه در اين زمينه آموزش ديده­اند، ايجاب مي­كند كه جامعه پزشكي به طرف طب سوزني گوش تشخيصي و نهايتا اريكلارمديسن براي كمك به بيماران با بيماري­هاي صعب­العلاج حركت كند. طب سوزني گوش تشخيصي اريكلارمديسن فراتر از پزشكي ساده و طب سنتي است. آموزش طب سوزني ايران

آموزش طب سوزني صورت براي جوانسازي پوست، رفع گودي و سياهي زير چشم

آموزش طب سوزني در چين با آموزش طب سوزني سنتي چين عضلات در قسمتهاي مختلف صورت نمايان مي گردد.گود شدگي گونه ها را بهبود بخشيده ، چروك ها را كاهش دهد و پلك هاي افتاده را محكم و سفت نمايد . هم چنين سوزنها گردش خون و توليد كلاژن را افزايش مي دهد بنابراين ماهيچه ها را سفت نموده و چروكهاي ريز را برطرف مي نمايد . همانطوركه دوره هاي درماني مربوط به زيبايي و جوانسازي پوست صورت بيش از پيش به سمت استفاده از مواد غير شيميايي و درمانهاي طب سنتي،تزريق بوتاكس و دستگاه هاي ليزر متمايل مي‏شوند،زنان در نمايشگاهي به نام "دنياي زيبايي ژاپن" صف كشيده بودند تا آموزش طب سوزني زيبايي صورت را فرا بگيرند.

آموزش طب سوزني دست

آموزش طب سوزني طب سوزني دست در اغلب موارد مثل طب سوزني گوش در درمان هاي طب سوزني عمومي بدن ازچند نقطه آن براي تسريع و تسهيل درمان بيماري ها استفاده مي نمايند.به علت فراواني اعصاب حسي و حركتي در نقاط مختلف دست،سوزن زدن بسيار دردناك بوده و ندرتا مورد استفاده قرار مي گيرد.هنگام آموزش طب سوزني دست ها مهمترين مسئله يادگيري نقاط مهم دست ها ميباشد. از34نقطه دست18نقطه در پشت دست و 16 نقطه در ناحيه كف دست(Palmas)قرار دارند.در مواقع ضروري مي شود سوزنهاي نقاط پشت دست را با الكترواستيمولاسيون تحريك كرد.عمق سوزن ها2تا10ميليمتر بوده و بقيه قوانين از شرايط طب سوزني بدن پيروي مي كند.

آموزش طب سوزني پاها

آموزش طب سوزني در ايران حدود سه درصد از افراد جامعه دچار سندروم پاهاي بي قرار مي باشند. بعضي از اين افراد اينطور بيماريشان را شرح مي دهند كه احساس سوزش، خارش، درد و يا احساسي شبيه آنچه كه پايشان را مي كشند دارند. اين مشكل بيشتر در شبها فرد را دچار نموده و باعث مي شود كه فرد بخوبي نخوابد و در نتيجه روز بعد نيز دچار خستگي خواهد بود. اين وضعيت معمولا در افراد بزرگسال ايجاد مي شود. داروهايي كه در طب غربي براي اين بيماري تجويز مي شوند نمي توانند باعث درمان وضعيت شوند و در واقع داراي عوارض جانبي مثل تهوع، سرگيجه و خواب آلودگي نيز مي باشند.آموزش طب سوزني بيش از دو هزار سال است كه علايم اين بيماري را با موفقيت درمان نموده است. در واقع در تحقيقاتي كه اخيرا صورت گرفته است نشان داده شده است كه اثر طب سوزني بر روي اين بيماري بسيار بيشتر از تجويز داروهاي شيميايي مي باشد.  


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۰۲:۳۳:۲۷ توسط:سميه موضوع:

طب سوزني

طب سوزني و درمان ميگرن و دردهاي كمر

طب سوزني اشكال درتشخيص دقيق اختلالات به لحاظ عدم هماهنگي قوانين پاتولوژيكي باموارد موجود ازيك سو و بروزعوارض جانبيطب سوزني جبران ناپذير و آلرژي هاي گوناگون ناشي ازمصرف داروهاي شيميايي درروش هاي نوين درماني ازسوي ديگر باعث گرديده تابا احياء وبكارگيري روش هاي درماني كه درآن اصل تعادل حياتي يا تنظيم سيستم نباتي (طب سوزني و..) كه بيماري ها راازجنبه علت ومعلولي بررسي مي كند بيشتر مورد توجه قرار گيرد ونتايج مطلوب تري حاصل شود.

طب سوزني در اين تحقيق وپژوهش عملي سعي براين مي باشد تا به مواردي كه در اين مركزتحت مطالعه ودرمان به روش طب سوزني بوده آند پرداخته ونتايج حاصله شرح داده شود.

استفاده از طب سوزني در درمان سردرد هاي ميگرني :

سردردهاي ميگرني از دسته سردردهاي است كه ناشي ازهيچ مشكل شناخته شده عضوي نمي باشد وبدين لحاظ درمانهاي طب جديد درآن قطعي نبوده وجنبه تسكيني دارد.

از علائم آن ميتوان به مجموعه ايي از سردردهاي متناوب و تكرار شونده كه ميتواند به صورت طب سوزني سردردهاي يك طرفه يا دوطرفه بعضا"با حالت تهوع˛ مشاهده جرقه وذرات سياه ورنگين درجلوي چشم (ميگرن كلاسيك ) ويا به شكل سردردهاي بدون علايم باشدبا فراواني بيشتر در خانم ها اشاره نمود. طب سوزني در تهران هرچندعلت خاصي براي اين دسته سردرد ها پيدا نشده (un known origin ) اما فرضيه هاي متفاوت كه معتبر ترين آن ها بر دو نوع - افزايش جريان خون عروقي سر متعاقب وازديلاسيون عروقي ويا كاهش ناگهاني قندخون وهيپوگلايسمي استوار است ارائه شده است. ازروش هاي درماني ميتوان به درمان دارويي ˛ درمان براساس مزاج شناسي وطب سنتي ˛ درمان به روش طب سوزني ويا درمان به روش تزريق سم بوتوليسم (بوتاكس نمودن نواحي پيشاني ودور چشم )اشاره نمود. لازم به ياداوري است كه دردرمان كليه بيماران ابتدا تشخيص مزاج بيمار و اصلاح مزاج عارض براساس طب ايراني (بوعلي سينا ) انجام وسپس اقدام به كارگيري طب سوزني مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۵ساعت: ۰۲:۲۳:۱۶ توسط:سميه موضوع: